Drewniana alternatywa.

Mury stawiane z cegły, pustaków, bloczków betonowych – to jest nasza codzienność. Rzadko kiedy można spotkać coś co przyciągnie na dłużej nasz wzrok- domki są do siebie podobne, może nie są identyczne, ale nie mają tego czegoś, co by wyróżniało ich z tłumu im podobnych. Może czas powrócić do tego co było.Myślę, że jest już czas na…

Myślę, że jest już czas na drewniane domy. Wielu z nas słysząc domy drewniane, to na myśli ma domki stawiane przez górali, których przybywa ponownie na terenach górskich oraz Podlasiu. Jednak to, to tak do końca nie jest. Te domy z drewna wykonane z pni są tylko częścią większej rodziny jaka są domy drewniane. Do tej samej rodziny należą również domy szkieletowe, czy też domy z bali, czyli belek drewnianych o przekroju do 20cm. Niezależnie od technologii w jakiej będziemy chcieli wybudować swój dom drewniany, to trzeba powiedzieć sobie jasno, że są to domy energooszczędne.

Nie wszystkie domy drewniane są…

Nie wszystkie domy drewniane są w budowie tańsze niż domu murowane, ale przecież nie o to tu chodzi. Czasem za odmienność i wygodę trzeba trochę więcej zapłacić. Generalnie jednak domy z drewna to tanie budowanie. Dzięki właśnie takim domom można rozwiązać problem mieszkaniowy w naszym kraju, a przynajmniej załagodzić go.

Komentarze(2)
  1. Sebastian 16/07/2013
  2. monika7350 02/08/2013

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *