Jak zlecać remont?

Decydując się na wynajęcie fachowej ekipy, która doprowadzi nasze mieszkanie do używalności i chociaż w tym pierwotnym stanie wykończy nasze wnętrze musimy pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przestrzeganie tych opisanych poniżej zasad pozwoli na współpracę pomiędzy pracownikami oraz dotrzymanie terminów. Po pierwsze zanim podejmiemy współpracę z firmą remontową sprawdźmy jej referencje.Nie ma sensu zlecać pracy komuś,…

Nie ma sensu zlecać pracy komuś, kto jest niewiarygodny oraz posiada negatywne opinie na rynku. Po drugie ustalmy harmonogram prac remontowych. Pozwoli nam to na pilnowanie terminów realizacji. Oczywiście harmonogram najlepiej skonsultować z dana firmą, ponieważ my jako laicy często nie mamy wyobrażenia technicznego ile dana praca może trwać. Jak najbardziej należy jednak negocjować przyspieszenie terminów, aby wszystko zostało zrealizowane na czas. Trzecią ważną, o ile nie najważniejszą, zasadą jest ustalenie harmonogramu płatności. Firma, która podejmuje się zlecenia może oczywiście wymagać od nas wpłacenia zaliczki, ale nie może być to 50%.

Standardowe zaliczki oscylują pomiędzy 10-20% i…

Standardowe zaliczki oscylują pomiędzy 10-20% i są zawsze kwestią negocjacyjną. Ustalmy również z ekipą kiedy zostaną wypłacone pozostałe pieniądze, tak, aby każdy posiadał jasną informację i w trakcie prac nie pojawiły się żadne zażalenia. Wszystkie te informacje warto zawrzeć w umowie z ekipom, której zlecamy remont naszego mieszkania czy domu.

Comments (1)
  1. Fryderyk 15/07/2013

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *