Obowiązki wykładowcy

Profesorowie, doktoranci oraz magistrzy, którzy prowadzą na uczelniach zajęcia muszą również wypełnić inne obowiązki poza nauczaniem studentów. Te obowiązki to konferencje, na których zawsze muszą się stawiać jako przedstawiciele uczelni. Dla większości pedagogów konferencje to największa kara bo po prostu nic się na nich nie dzieje.Najczęściej konferencje wyglądają w ten…

Najczęściej konferencje wyglądają w ten sposób, że jednak osoba, najczęsciej ważny przedstawiciel uczelni opowiada o swoich dokonaniach oraz możliwościach. Konferencje gromadzą kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset osób ze świata nauki, którzy stawiają się tutaj bo wiedzą, że nieobecność to tylko problemy. Problemy z załatwieniem pracy, ze znajomościami, uznaniem kolegów z branży. W świecie nauki wszystko opiera się na układach bo nie od dziś wiadomo, że przecież uczelnie wyższe to prywatne folwarki rektorów.

Wątpię by konferencje mogły zmienić swoje oblicze,…

Wątpię by konferencje mogły zmienić swoje oblicze, chociaż w każdej branży można przecież znaleźć zdolnych ludzi, którzy chcieliby zmienić oblicze kolejnych instytucji.

Komentarze(2)
  1. Klementyna 01/12/2013
  2. Milena 08/12/2013

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *