Rynek mieszkaniowy w naszym kraju.

Od jakiegoś czasu na rynku mieszkaniowym stworzyła się taka sytuacja, że mieszkania stały się bardzo tanie. Najprawdopodobniej wynika to z kryzysu gospodarczego, który panuje na świecie. Dla firm budowlanych i deweloperów nie jest to najlepsza sytuacja, bo dużo mniej zarabiają ale dla ludzi, którzy chcą kupić mieszkanie, jest to sytuacja bardzo dobra.Sprzedaż mieszkań może pójść w górę…

Sprzedaż mieszkań może pójść w górę i to powinno cieszyć. Jeszcze nie wiadomo, czy większa sprzedaż mieszkań zrekompensuje dużo niższe ceny za metr kwadratowy lokalu mieszkalnego. Na razie ludzie mają utrudnione procedury, które są związane z wzięciem kredytu mieszkaniowego. Trzeba również powiedzieć o tym, iż dużo osób stara się kupować jak najtaniej, więc jest spory ruch na rynku pierwotnym. Sprzedaż mieszkań nowych na rynku pierwotnym dotyczy głównie małych lokali, których powierzchnia nie przekracza czterdziestu, pięćdziesięciu metrów kwadratowych.

Rynek mieszkaniowy w naszym kraju. – galeria

Czy taka sytuacja utrzyma się przez dłuższy czas. Tego nikt nie wie i bardzo trudno to przewidzieć. Wydaje się, że po obniżce ceny za metr mieszkania przyjdą pewne wzrosty, bo deweloperzy nie mogą sobie pozwolić na tak niskie ceny. Wówczas sprzedaż mieszkań może się ponownie obniżyć w znaczny sposób.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *