Warto negocjować

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym i wtórnym powoli, lecz systematycznie spadają. Trudno powiedzieć czy jest szansa, aby w przyszłości w Polsce były naprawdę tanie mieszkania. Obecnie ceny i tak utrzymują się na wysokim poziomie, i daleko jeszcze do cen sprzed „boomu mieszkaniowego”.W rzeczywistości jest raczej mało realne, aby…

W rzeczywistości jest raczej mało realne, aby można było kupić znów tak tanie mieszkania. Jak na razie pozostaje szukać promocji wśród deweloperów i na rynku wtórnym. O wiele szybciej tanie mieszkanie można znaleźć wśród tych używanych. Sprzedający, któremu zależy na szybkiej sprzedaż może zaoferować bardzo atrakcyjną cenę. Warto szukać takich okazji.

Przyglądając się tanim mieszkaniom bardzo dużo z nich znajduje się w kamienicach oraz wielopiętrowych wieżowcach z wielkiej płyty. Obecnie są one najmniej atrakcyjne. Nie bez znaczenia jest lokalizacja, ponieważ mieszkania znajdujące się z dala od miejskich hałasów, w otoczeniu parków osiągają zazwyczaj wyższe ceny. Jeżeli jeszcze w pobliżu znajdują się sklepy, apteki, bankomaty, kawiarnie oraz miejsce jest bardzo dobrze skomunikowane z centrum miasta, jest już praktycznie idealnie.

W takiej dzielnicy bardzo trudno będzie wyszukać tanie mieszkania. Z deweloperami negocjuje się trudniej niż z prywatnymi osobami, ponieważ ci pierwsi są nastawieni na zaplanowany zysk i trudniej idą na ustępstwa. Jednak rynek rządzi się swoimi prawami i z pewnością, kiedy nowe mieszkania przez długi czas będą stały puste, deweloper sam obniży ceny, aby sprzedać swoje nieruchomości.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *