Zawód – projektant mieszkań

To niemal nowość na polskim rynku pracy. Projektant mieszkań i lokali użytkowych to wprawdzie jeszcze, albo jak kto woli, już, nie architekt, ale to także nie tylko dekorator wnętrz. Profesjonalne projekty mieszkań to nie bułka z masłem – wywiązanie się z takiego zadania wymaga i dobrego gustu, i zdrowego rozsądku, i znajomości podstawowych oczekiwań i wymagań klienta. Oto kilka wskazówek – jak taki projekt może dziś wyglądać. Projektując dom czy mieszkanie od podstaw mamy pełną kontrole nad jego kształtem, układem pomieszczeń, użytecznością, kolorystyką, ale także na przykład na tak ważną obecnie kwestią, jak to, ile osób docelowo w danym lokalu ma zamieszkać.W najlepszej zatem sytuacji są ci,…

W najlepszej zatem sytuacji są ci, którzy mają projektować i urządzać tak zwane nieruchomości z rynku pierwotnego. Tam bowiem istnieje dużo bardziej elastyczna możliwość działania. Nieco większym wyzwaniem jest z kolei projektowanie układu i wyglądu wnętrza z rynku wtórnego, czyli takich, które już kiedyś, raz, były przygotowane od zamieszkania i zapewne użytkowane na czyjś sposób – nie zawsze zgodny zresztą ze współczesnymi modami i standardami życia. Wówczas mieszkanie takie wymaga bardzo wielu przeróbek, ale za to praca projektującego może okazać się ciekawsza.

Projektowanie lokali mieszkaniowych i użytkowych to idealna praca dla ludzi silnie kreatywnych, obdarzonych pewnym talentem artystycznym. Tu osoby takie mogą się wręcz” wyżyć” w pracy. To także konieczność posiadania umiejętności zdroworozsądkowo myślenia, chodzi bowiem o to, by w każdą ze stron nie popaść w przesadę. Artyzm i wygląd to bowiem jedno, a mieszkania muszą być przede wszystkim funkcjonalne, bezpieczne, zgodne z normami budowlanymi i elektrycznymi, a także – właściwie oświetlane i ogrzewane. Jakie są dziś trendy w projektowaniu nowoczesnych apartamentów.

tym mogliby nam powiedzieć najwięcej ludzie…

tym mogliby nam powiedzieć najwięcej ludzie projektujący lokale w Warszawie. Na pewno panuje moda na mieszkania nie za wielkie, dostosowane w sam raz do ilości mieszkańców. Jest też coraz więcej bogatych singli i osób żyjących samotnie, ale szukających czegoś tańszego – stąd tez furorę nadal robią mieszkania dla” jednego”, w różnych cenach. Ogólnie jest zapotrzebowania na lokale mieszkaniowe z jednej strony bardzo drogie i ekskluzywne, z drugiej zaś – skromne i jak najtańsze.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *